čtvrtek 20. července 2017

Čtení aneb konečně pořádný trend

Ahoj všem!


Mám takový pocit, že obliba knih je snad nejlepší trend, který mohl mladé lidi potkat. 

Nebo co myslíte? Jmenujte mi něco zrovna tak populárního, co je člověku tak užitečné? Pravda, ještě cestování je obohacující, ale kniha je v podstatě líp dostupná pro mnohé z nás, ačkoliv low-cost cestování nás všechny čím dám víc přesvědčuje o opaku.


Trend čtení v poslední době prudce stoupl a ani mně se tato mánie nevyhnula. Ačkoliv se snažím trendovým lavinám vesměs vyhýbat, tak v téhle situaci bych byla hloupá, kdybych ji ignorovala.

...

Pravdou je, že nejsem ani zdaleka takový milovník knih, jako mnozí jiní. Někdy přečtu knihu za dva dny, jindy za týden, ale jsou měsíce, kdy nepřečtu třeba žádnou (ale vesele je dál nakupuji). Nicméně velkou oblibou se pro mě čtení stalo zejména v zimě, kdy jsem, tuším, za lednových dlouhých večerů přečetla za měsíc asi pět knih (o kterých jsem psala na Instagramu), což je od dob ukončení základní školy můj rekord, protože přestupem na střední a pak i vejšku jsem rázem číst přestala.

Ale, na moji obranu, lepším se! 

Co mám v plánu přečíst teď v létě, demonstruje fotka přiložená výše. Trochu jsem se s výběrem a koupí rozšoupla, ale jsem holt obětí slev a akcí... Dívku beze jména jsem kupovala za 99 kaček v Dobrovském. Okamžiky štěstí jsem si vypůjčila od mamky, protože už minulý rok to byl děsný hit, tak jsem na ni zvědavá. Stalker byl v Dobrovském v akci za 169 kaček (nekup to). O ženách a o lásce jsem pobrala v Levných knihách za 19 korun a to samé Jak se rodí sériový vrah - ta byla za 59 korun. Posledníček a zároveň kniha, kterou mám půjčenou na dobu velmi omezenou (čili s ní začínám) je, Co vám výživoví poradci neříkají. Tak uvidíme.
Má někdo s nějakou zdejší knihou čtenářskou zkušenost?

M. 
Žádné komentáře:

Okomentovat