pátek 4. srpna 2017

Na kafe v Brně

Krásný den všem!


Jsem milovník kávy, ale nejsem nadšenec do připravování kávy. Nemám doma moka konvičku, ani french press, ani si nepřipravuji filtrovanou kávu. Jsem schopná si zalít horkou vodou rozpustné kafe, což mnozí lidé nepovažují za kafe, ale většina z nich to taky dělá.

Fotka z V Melounovém cukru

Má se to se mnou tak, jako s většinou kavárenských konzumentů. Moc ráda popíjím kafíčka, která jsou připravená někým jiným, sem tam k tomu jím nějaký dortík a popíjím domácí limonádu. Mojí velkou výhodou je fakt, že jsem z Brna a Brno je plné krásných kaváren, které jsem po celou dobu mého studia z již dříve zmíněných důvodů, zanedbávala.

I dneska, když sepisuju tento článek, tak sedím na zahrádce jedné kavárny a upíjím kávu, která mě ale bohužel moc nepotěšila, ale o tom až jindy. Dneska zmíním tři kavárny, které vás rozhodně nezklamou, ačkoliv jsou dvě z nich celkem "komerčně" brněnsky profláknuté.

Mojí první opravdu oblíbenou kavárnou, kde jsem byla nesčetněkrát na kávě, dortíku, ale i na snídani je Café Momenta na Zelném trhu. Tato docela "komerčně" profláklá kavárna oplývá příjemným prostředím a ačkoliv je v ní často dost plno, člověk nemá pocit nedostatku místa. Obsluha je velmi příjemná, pozorná, rychlá a usměvavá. Vždy mají výběr z několika dortíků, z nich já si vždy ujížděla na čokoládovém, který mě dokázal i slušně nasytit. Nemohu opomenout ani domácí limonády, které zejména v létě potěší člověka městem vyprahlého a zmoženého - navíc nejsou ani moc sladké, což je příjemný bonus navíc.

Fotka z Café Momenta

Fotka z Café Momenta 

Druhou kavárnou, která je mojí oázou klidu je Café Bar MORGAL na Moravském náměstí. Do Morgalu chodím v posledních pár týdnech fakt asi nejčastěji, protože je tam opravdu svatý klid a hodně prostoru mezi stoly, takže jste tam skoro jako na samotce, což mi vyhovuje. Kafe mě nikdy nezklamalo, ačkoliv musím říct, že klasické lungo mi tam příliš nejede, protože je to na mé chuťové buňky příliš kyselé. Tento osobní problém řeším kapučínem a tím pádem jsem spokojená vždy. Dortů ke kávě mají vždy na výběr dost a též si tam můžete dát něco k snědku, nejen na chuť. Za mě doporučuji rajčatovou polévku, která je fakt top. Domácí limonády mají ve dvou velikostech a zase, podobně jako v Momentě, nejsou příliš sladké, což je super.

Fotka z Café Bar MORGAL

Třetí kavárnou, ve které je někdy dost těžké utrhnout místo je V Melounovém cukru. Dobré kafe, příjemná obsluha, domácí dortíky, nápaditý interiér i pidi zahrádka před kavárnou, to vše láká kolemjdoucí i nekolemjdoucí, aby se zastavili na něco dobrého. Tato kavárna je obecně velmi "profláklá" a na instagramu můžete nalézt spoustu fotek pod patřičným hashtagem - řekla bych totiž, že Melounek je i velmi fotogenická kavárna. Myslím, že i milovnice kaváren a kávy Verča ze StylishCoffee v nějakém svém postu napsala, že Melounek je její nejoblíbenější brněnská kavárna. Takže až pojedete do Brna, jděte i do Melounku.

Fotka z V Melounovém Cukru


A jaké jsou vaše oblíbené kavárny v Brně, nebo i mimo Brno? 

M. 

Žádné komentáře:

Okomentovat